top of page

Bize Katılmak İster misiniz?

Doğada Yaparak Öğren ekibi

Bir yıl sonrasıysa düşündüğün, tohum ek.

Ağaç dik, on yıl sonrasıysa tasarladığın,

Ama düşünüyorsan yüz yıl ötesini, halkı eğit o zaman...

Bir kez tohum ekersen, bir kez ürün alırsın,

Bir kez ağaç dikersen, on kez ürün alırsın,

Yüz kez olur bu ürün, eğitirsen toplumu.

Birisine bir balık versen, doyar bir defa;

Balık tutmayı öğret, doysun ömür boyunca...

Kuan Tzu

Bizimle Çalışmak İster Misiniz?

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

Bitki dikimi. Her katılımcı evine kendi diktiği domates veya biber gibi bir fide götürür.

Programlarımızın kilit noktasında, her gurubun yanında bulunan abi ablalar yer almaktadır.

Gün boyunca, çocuklara bir şeyler öğretmektense, bilmenin ne kadar zevkli olduğunu göstermeye çalışırız. Okulda işledikleri konuların, matematiğin, coğrafyanın, biyolojinin, geometrinin, onlara acı çektirmek için çıkmadığını, günlük hayatta kullanılan, zevkli şeyler olduğunu deneyimlemelerini isteriz.

Ama en çok istediğimiz, çocukların duygusal olarak kendilerini güvende hissettikleri, yargılanmadıkları, azarlanmadıkları bir takımın içinde yer almalarıdır. Oluşturdukları takımlarda bitkilere, hayvanlara, arkadaşlarına ve kendilerine saygı göstermelerini bekleriz. Bunu da, ders vererek, söyleyerek değil, örnek olarak sağlamaya çalışırız. Bunun için takımların yanında bulunan abi, ablalar yani eğitmenlerimiz  programımızın en önemli noktasında yer alırlar.

Eğitmen seçimlerinde, deneyim, eğitim, yaş hatta dil bile barışık bir ruh ve insanlara saygı duyan bir kişilik kadar önem taşımaz.

Eğitmen olmak için adayların 4 günlük eğitim programımızı başarı ile tamamlayarak AB1 sertifikası alması gerekir.

 

AB1 Eğitim Sertifikası Programı Eğitim Konuları

İletişim İletişim ne değildir! Tek yönlü ve çift yönlü iletişim, iletişim hataları ve sonuçları, duygular ve iletişim, transaksiyonel analiz, iletişim deneyleri ve testleri.

Planlama, Organizasyon, Koordinasyon, Kontrol Yönetimin temel işlevleri. Takım olarak yönetimde yer almak, etkin ve verimli çalışma, üstün performans, güçlü yanların işlevli hale gelmesi.

Paylaşılan Liderlik Ülkemizin hatta tüm dünyanın refahında ve ferahında önemli bir kavram. Tüm üyelerin katkısının değerli olduğu ve ihtiyaç duyulduğu aydınlatıcı bir ütopya. Eğitmeimiz tarafından hazırlanmış çalışma kitapçığı tüm katılımcılara verilir.

Koçluk Başta çocuklarımız, herkesin daha iyi görmesi gereken gerçek: istediklerimi yapabilmem, hedeflerime ulaşabilmem için en önemli engellerden biri, kendi zihnimiz.

Eğiticinin eğitimi, sunum teknikleri Karşınızdakine aktarabilecekleriniz bildiklerinizden çok anlatma becerilerinize bağlı.

Giriş  seviyesinde

Geometri

Botanik

Perma kültür    Çiftçilik   Bitki bakımı

Peynir Ekmek  Sirke Yapımı

Orienteering

Eğitmen ve çocuklar bir konuyu işliyorlar.

ÇOCUKLARDAN ÖĞRENMEYE GELİN

Bizimle Çalışmak İster Misiniz?
Bu part time işte hangi günler çalışabilirsiniz?

Formunuz bize ulaştı. İlginiz için teşekkürler.

Tipik bir çalışma günü nasıl geçiyor?

Genellikle saat 07.30 gibi Kadıköy’den yola çıkıyoruz. Yoldan alacağımız ekip üyelerini de toplayarak 08.30 gibi Cavidan Hanım Çiftliği’ne varıyoruz. Hep birlikte kahvaltı ve saha hazırlıkları sonrasında saat 09.30 gibi hazırlıklarımızı tamamlıyoruz.

Çocuklar genellikle saat 10.00 gibi çiftliğe varıyorlar. Her birimize yaklaşık 10 çocuk düşecek şekilde çocukları paylaşıp, güne başlıyoruz. Her eğitmen, kendi sıralamasına göre çocuklara Hazine avı, botanik turu veya çiftçilik uygulamaları gibi  etkinlikleri yaptırıyor.

Saat 14:30 gibi program sona eriyor. Her çalışma günü sonunda mutlaka yaptığımız değerlendirme toplantısı ve toparlanma sonrasında saat 16:00 gibi çiftlikten ayrılıyoruz. Saat 17.00 gibi şehirde olabiliyoruz.

Ne tür bir eğitim alacağız? Ücret ödeyecek miyim?

Kuruluşumuz 1996’dan beri şirketlere, kurumlara takım çalışması, iletişim, sunum teknikleri ve liderlik eğitimleri vermektedir. Akla gelebilecek neredeyse tüm banka, otomotiv, holdingler ve yüzlerce şirkete verdiğimiz eğitimlerin know-how’ı merkezde yer alacaktır. Bununla birlikte, botanik, coğrafya, çiftçilik gibi pratik uygulamalar ile, her katılımcının kendini ve vizyonunu takıma en verimli ve doyumlu şekilde ekleyebileceği bir yapı çalışılacaktır.

Temelde çocuklara vermek istediğimiz becerileri işlediğimiz bir eğitim programıdır. Ücretsiz verilmektedir.

Gönüllü hizmetimi kime sunacağım?

 Büyük bir çoğunluğun ticari paket ücretini verebilecek maddi gücü maalesef bulunmuyor. Kurumumuz, maddi sıkıntı içinde olan çocuklarımıza ücretsiz  hizmet verebilmek için bu uygulamayı başlatmıştır. Gönüllüler, hizmetlerini ticari olmayan etkinliklerde vereceklerdir.

Ücret alabileceğim iş imkanları da mevcut mu?

Evet. Programımız aslında ticari bir pakettir ve parayla satılmaktadır. Ticari bir paket olarak satılan gün programında  sigortalı ve ücretli çalışabilirsiniz.

 

 günlük ücret:
1000 TL

Hangi günler çalışacağım?

Ender de olsa hafta sonu çalışıyor olsak da, çoğunlukla hafta içi çalışıyoruz.

Katılmak için çocuklarla deneyim gerekli mi?

Olsa iyi olur. Ancak böyle bir deneyim şart değil. Vereceğimiz eğitim sizi oldukça hazırlayacaktır.

Fiziksel durumum, kondisyonum zayıf, bu işi yapabilir miyim?

Gün boyu çocuklarla, ormanda, açık havada olacaksınız. Neredeyse sonsuz enerjileri ile devamlı devinim içinde oluyorlar. Onlar kadar hareketli olmanıza gerek yok ancak 8-10 m. koşup, “çocuklar beni bekleyin” dememeniz önemli.

Sıkça Sorulan Sorular

bottom of page