top of page

Ekibimiz

About

ibrahim.png

İbrahim İnceçam

ODTÜ Kamu Yönetimi mezunudur. Amerika’da MBA ve Organization Development & Change Masterı yapmıştır. Bankacılık, FMCG ve Holding gruplarında Eğitim ve İnsan Kaynakları üst düzey yöneticiliklerinde bulunmuştur. İflah olmaz bir motosiklet ve klasik gitar tutkunudur..

ufuk.png

Ufuk Kaya

Boğaziçi Ü. İşletme’den mezun oldu. Yüksek lisans seçimini HRM & D'den yana kullandı. Özellikle eğitimlerinde, oyun konusunda çalıştı. Kendisi de oyunbaz oldu. Paintball, hobi bahçeciliği, çocuklara Doğada Yaparak Öğren programı Arbutus Unedo’nun kültüre alınması çalışmaları gibi birçok ilki Türkiye’ye tanıttı.

"Yoruluyorsan, bir şeyleri yanlış yapıyorsun demektir." en sevdiği cümlelerden. 

Cafer.png

İ.Ü.’de 1992 de lisans 1994 te yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1995-1996 Polanya’ da mesleki destek eğitimi aldı.Klinik psikoloji üzerine EMDR terapisti, Psikodramatist, Uluslararası Aile Terapisti, Çözüm Odaklı Psikoterapist, Profesyonel Koçünvanlarını alarak mesleki yetkinlikler ekledi
Halen Business Channel da saydam hayat, “Bi kahve içelim usta” youtube kanallında her hafta programını hazırlayıp sunmakta ve denizaltı fotoğrafçılık yapmaktadır
Eğitimlerde çalışma hayatındaki profesyonellerin yapabilmeleri , birlikte çalışabilmeleri ve yaşam refahlarını geliştirmekle ilgilenmektedir.
Bu kadar işi yapmak için nereden enerji bulduğu bizim için de bir sırdır.

Cafer Çataloluk

klinik-psikolog-melis-caner-küçük-1.jpg

Melis Caner

2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü bitirmiştir. Ardından 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. 

ISST (International Society of Schema Therapy)  ACT (Academy of Cognitive Therapy) gibi bol kısaltmalı uzun bir CV'si vardır.Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

Hepimizin yapamadıklarımızdan ziyade yapabildiklerimiz ile ilgilenir. Ama fotoğrafçılık konusunda kendisini hep çırak görür.

20190923_182016.jpg

İ.Ü İletişim Fakültesi'nin Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli sektörel yayınlarda muhabir ve editör, 3-6 yaş grubuna yönelik bir çocuk tiyatrosunda oyuncu, çok sesli bir müzik topluluğunda korist ve evrensel yaşam enerjisine aracılık eden bir kuantum dokunuş terapisti olarak sorumluluk aldı.

Keşfederken öğrenmeye ve deneyimlerini paylaşmaya açık bir insan olarak hayat amacı, doğaya ve tüm canlılara hizmet etmek...

Bu anlayışla Buğday Derneği'nin Ta-Tu-Ta projesinde gönüllü çiftçilik yaptı ve Kadıköy Belediyesi Ekolojik Yaşam Merkezi'nde permakültür eğitimine katıldı.

resim07.JPG

Çiftlik Sakinleri

Asıl işi onlar yapıyor beki de. Ağaçlar, kertenkeleler, kelebekler, tavuklar, ördekler, çiçekler, tepeler, kuşlar varlıklarıyla öğretiyor, sağaltıyorlar.

Özlem Güneş

Hakkımızda

Okullara Doğada Yaparak Öğren  Programı

DYO programı bir ideal ile başladı. Çocuklarımıza, okulda gördükleri derslerin, konuların ne kadar eğlenceli, heyecanlı, faydalı olduğunu göstermek ve yaşatmaktır. Kurucularımızdan Ufuk Kaya'nın aşağıdaki sözleri motivasyonumuz hakkında bilgi verecektir.

"Orta ve lise eğitimim oldukça zor geçti. Her sene ikmale, lise 1’de de sınıfta kaldım. Lise son sınıfta
Türkçe ve Matematik’den ikmale kalmıştım. Aynı sene ÖSYM’de Türkiye'nin en iyi Türkçe-Matematik puanı alan ilk 100 kişisinden biri olarak Boğaziçi Üniversitesine girdim. Sevgili Teyzemin benim ihtiyaçlarıma uygun
dersleriyle ve oyunlarla Matematiği öğrenmiştim. O günden sonra gördüğüm her çocuğa Matematiğin
korkulacak bir şey olmadığını göstermeye çalıştım."

Spot Eğitim ve Spor Hizmetleri Ltd.

Biz 1996 yılından beri oyunlar tasarlayan, yerli, yabancı gruplara merkezinde oyunların
olduğu eğitimler veren bir kurumuz. Eğitimlerimizin ve etkinliklerimizin ayırt edici yanı, oyunu, karşılıklı iletişimi, deneyimleyerek öğrenmeyi baş unsurlar olarak ele almamızdır.

Tasarladığımız oyunlar katılımcıları çözülmesi gereken bir sorun veya rekabet ettikleri görevlerle karşı karşıya 
bırakır. Yüksek düzeyli bir heyecan ve eğlence ortamı oluşur. Oyundaki kendine ve takımına bakan, inceleyen,
analiz eden katılımcı, gerçekte iş ve özel hayatındaki kendine de bakmaktadır. Bu yöntem; katılımcının sıradan,
savunma duvarlarıyla örülü, günlük hayatında görmediği, göremediği ya da görmek istemediği noktalarını oyunun
yumuşak atmosferi içinde fark etmesini sağlar.

Cavidan Hanım Çiftligi

İstanbul Anadolu yakasında Doğal Çiftlik
Çiftliğimiz Pendik İlçesi’nde, Kurtdoğmuş Köyü yolunda, Ömerli Baraj Gölü Havza Koruma alanı içinde yer almaktadır.
Ömerli Baraj Gölü’ne 300 metreden itibaren herhangi bir yapı inşa etmek kesinlikle, 1000 metreden itibaren de büyük ölçüde yasaktır. Çiftliğimizin güney ucu 300 metrelik koruma bandına girdiği için, göl kıyısına yürüyüş yapmak isteyenlerin hiç bir bina veya duvar ile karşılaşmadan göle kadar uzun bir yürüyüş yapmaları mümkün olmaktadır. Şehre bu kadar yakın ama hiç bir binanın vb. olmadığı böyle bir doğal alan ziyaretçileri oldukça şaşırtmaktadır.
Çiftşiğimizdeki zirai faaliyetlerde ve hobi bahçelerinde ziraı zehir ve kimyasal gübre kullanılmamaktadır.

bottom of page