top of page

22 Haz Cmt

|

Cavidan Hanım Çiftliği

Ailemi ve kendimi doğada keşfediyorum.

Aile Kampı, çocukların ebeveynleri ile birlikte girdikleri bir macera, bir deneyimdir. Katılımcılar hazine avı, botanik çalışmaları, bahçecilik vb.'de, bir şekilde davranırlar. Program, bu davranışların , özellikle aile üyelerinin üzerindeki etkilerinin, ne kadar farkında olduğumuzu çalışır.

Registration is Closed
See other events
Ailemi ve kendimi doğada keşfediyorum.
Ailemi ve kendimi doğada keşfediyorum.

Saat ve Yer

22 Haz 2019 09:40 – 23 Haz 2019 19:00

Cavidan Hanım Çiftliği, Emirli Köyü, Emirli Mahallesi, Lale Çiçeği Sokak, 34916 Pendik/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Aile Kampı, çocukların ebeveynleri ile birlikte girdikleri bir macera, hatırlanalacak bir deneyimdir. Katılımcılar bazen küçük gruplar, bazen tüm kamp olarak çeşitli etkinliklere katılırlar. Hazine avı, botanik çalışmaları, bahçecilik gibi zevkli, eğlenceli etkinliklerde, bir şekilde davranırlar.

Program, bu davranışların , özellikle aile üyelerinin üzerindeki etkilerinin, ne kadar farkında olduğumuzu, belirgin bir şekilde ortaya koymayı hedefler.

Uzman Klinik Psikolog*, katılımcılara eşlik eder. Çevremizdekilerin, davranışlarımızla oluşan duygularını fark etmemize, anlamamıza yardımcı olur. Kendi iç yolculuğumuzda bize rehberlik eder.

Program, etkinliklerin işleyişi, sıralanışı, klinik psikologun varlığı ile yapısallaştırılmıştır. Geniş bir teorik altyapıya sahiptir. Ancak asıl kuvvetini doğa ile barışık yapısından ve doğanın sağaltıcı etkisinden alır.

Günlük hayatımızda, özellikle aile ilişkilerimizde, bazı yanılsamalar içinde olabiliriz. Genellikle de oluruz.

Davranışlarımızın, aile bireylerinde nasıl etkiler yaptığı konusunda bazı fikirlerimiz vardır.

Bu çalışmada, algımız ve yargılarımız ile, gerçek arasındaki farklar incelenir.

Çadır kamplı eğitim, katılımcıların günlük rollerinden uzaklaşmaları ve geniş davranış yelpazelerinin farkına varabilmeleri için uygun ortam sunar. Doğanın iyileştirici gücü katılımcıları rahatlatır, programın etkinliğini arttırır, yaratıcı bir zihinsel süreç başlatır.

Elle üretim ve duygusal ifadenin önemsendiği, beden ve ruh uyumunun hedeflendiği bir "doğada aile yaşantısı" deneyimidir.

Restoran hizmetleri ve tesis, deneyimin herkes tarafından rahatça ve güvenle yaşanabilmesini mümkün kılar.

Aile Kampı: Ailemi ve kendimi doğada keşfediyorum!

-Anne, baba ve 6-11 yaş arasındaki çocuklar için tasarlanmış bir yaşantısal atölye çalışmasıdır.

Neden, Aile Kampı ?

- Aile içi ilişkilerinizi tazelemek,

- Aile içi temasınızı artırmak,

-Aile içi ilişkilerinizi derinleştirmek,

- Çocuklarınızla doğa ile iç içe bir hafta sonu geçirmek,

- Hem eğlenmek, hem de öğrenmek için,

Doğa ile Canlan!

Etkinlikler:

Beden: Tai Chi esneme ısınma hareketleri

Toprak: Tıbbi ve Itri Bitkiler / Çiftçilik

El: Beraber Bahçe Yapma / Doğal Malzemelerle sanat

Oyun: İletişim Deneyleri / Navigasyon ve Stratejik Planlama

Gece: Ateş Başı / Hikaye Anlatımı

Ruh: Psikodrama / Nefes / Hikaye Anlatımı

Profesyonel Destek: Klinik Psikolog Dinçer Kocalar*

Psikolog Tolga Erdoğan

Programımız 8-10 aile ile sınırlı olup etkinlik ücreti kişi başı, çocuk dahil, (konaklama+yemek) 900 TL'dir. Etkinliğimizde konaklama tarafımızdan sağlanacak çadırlarda olacaktır.

Akşam yemeği, sabah kahvaltısı, öğle yemeği, çay-kahve molaları, gece çorbası, çadır, mat, uyku tulumu ücrete dahildir.

Daha fazla bilgi ve önerileriniz için lütfen iletişime geçin.

NOT: Etkinliğimiz alanında uzman, klinik psikolog ve eğitimciler tarafından hazırlanmaktadır.

İletişim Tel: 0542 215 25 62

E-posta: posta@dogadayaparakogren.com

Instagram: dogadayaparakogren

Web :www.dogadayaparakogren.com

www.cavidanhanimciftligi.com

Dinçer Kocalar

Uzm. Klinik Psikolog (MA)

İ.T.Ü’nden Makina Mühendisi olarak mezun olduktan ve aynı dalda yüksek lisansını tamamladıktansonra proje mühendisi olarak iş hayatına başladı. Enerji sektöründe takım liderliği, stratejik planlama, insan kaynakları uzmanlığı ve yönetici danışmanlığı gibi farklıgörevlerde bulunduktan sonra Marmara Üniversitesi’nde pedagoji formasyonunu tamamlandı. Kariyerini değiştirme kararını hayata geçirmek üzere 1999 yılında Kanada’yayerleşti ve Toronto’da York Üniversitesi’nin Psikoloji Bölümü’nden 2002 yılında derece ile mezun oldu.Uzmanlığını aynı üniversitenin Klinik Psikoloji bölümünde burslu olarak tamamladı.

Yüksek lisans öğrenimi sırasında duygu-odaklı yaşantısal terapinin kurucusu Prof. Dr. Leslie Greenberg ile birlikte çalıştı. Terapide duygusal değişim süreçlerini incelediği bilimselaraştırmalar ve çeşitli psikoloji derslerinde öğretim asistanı olarak görev yaptı. Duyguların sağaltım süreçlerindeki işlevlerini ve bireyin psikolojik gelişimine katkılarını incelediği araştırma projesinin sonuçlarını Kuzey Amerika’dakiçeşitli bilimsel konferanslarda sundu.Danışan-odaklıterapi, Gestalt terapisi, bilişsel-davranışçı terapi, motivasyonel görüşme teknikleri, sanat terapisi, psikodrama, psikoanalitik terapive Satir aile terapisi konularında çeşitli eğitimler aldı; dinamik terapi vaka çalışmalarına ve grup süpervizyonlarına katıldı.

2005 yılından bu yana yetişkinlerle bireysel terapi ve çift terapisi yapmakta, duygu-odaklıyaşantısal ve varoluşçu bir yaklaşımla terapi çalışmalarını yürütmektedir. Aynı zamanda özel sektörde birçok kuruma etkin iletişim, uyuşmazlık çözümü, stresle başa çıkma ve liderlik eğitimlerivermiştir. 2015 yılından bu yana Koç Üniversitesi’nde öğrencilerin bireysel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlayan özfarkındalık ve yaşam becerileri dersleri vermeye devam etmektedir. Aynı zamanda ‘Sinemayla Psikoloji’ söyleşilerine ve ‘Duygu Atölyesi’ adlı grup çalışmalarına liderlik yapmaktadır.Türk Psikologlar Derneği (TPD) ile çeşitli uluslararası psikoterapi araştırma kuruluşlarına üyedir.Uzun yıllar gençlere rüzgar sörfü dalında koçluk yapmış olup;macera yarışı, uçurtma sörfü ve enduro gibi doğa sporlarına aktif olarak devam etmektedir.

TOLGA ERDOĞAN

2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. 2003-2007 yılları arasında farklı özel eğitim kurumlarında zihinsel engelli çocuklar ve aileleriyle çalışmalarını sürdürdü. Bu yıldan itibaren 2009 yılına kadar Kadın ve Aile Sağlığı Merkezlerinde çocuk, aile ve yetişkinlerle farklı konularda danışmanlık hizmeti vermeye devam etti.

EMDR I ve II. düzey eğitimlerinin yanı sıra, Çözüm Odaklı Terapi, Stratejik Aile Terapisi, Gottman Çift Terapisi, Deneyimsel Oyun Terapisi, Varoluşçu Psikoterapi tekniklerini bireysel çalışmalarında kullanmaktadır.

Performans kaygısı, kronik ağrılar üzerine yaptığı çalışmalar uluslararası kongrelerde sunulmuştur. Pek çok farklı konuda farklı meslek gruplarıyla eğitimler düzenlemeye devam et-mektedir.

Öyküler ve masallar üzerinde çalışmakta olan Tolga Erdoğan, mitoloji alanında yaptığı okumaları ve aldığı eğitimleri psikolojiyle sentezleyerek bireysel ve grup çalışmalarını zenginleştirmeye çalışmaktadır.

Koray Tarhan’la birlikte geliştirdikleri “Bir Zamanlar…” doğaçlama oyun formatı, yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli festivallerde sahnelnmiştir. Ayrıca İstanbulimpro Doğaçlama Topluluğu’nun yıllık oyun takviminde düzenli olarak sahnelenmektedir.

Başka Bir Okul Mümkün (BBOM), Nesin Vakfı, Seiba Masal Anlatıcılığı Okulu, Köy Okulları Dayanışma Ağı (KODA), Ruh Sağlığında İnsan Hakları Derneği (RUSİHAK), İstanbulimpro, Gençtur, çalıştığı ve ve çalışmalarını sürdürdüğü kurumlar arasındadır. Psikoterapi alanındaki çalışmalarını şu an Birey ve Aile Terapileri Enstitüsü’nde (BATE) sürdürmektedir. Ayrıca Türk Psikologlar Derneği çatısı altında kriz bölgelerinde acil psikolojik destek ekipleriyle birlikte çalışmalara katılmaktadır.

Biletler

 • Single Day

  $200,00
  Satış bitti
 • Weekend

  $350,00
  Satış bitti
 • Full Retreat

  $600,00
  Satış bitti

Toplam

$0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page